Zaloguj / Zarejestruj
Dodaj obiekt

Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to nadmorskie miasteczko, słynące z pięknej plaży oraz z corocznie odbywającego się tu Festiwalu Gwiazd.  Mało kto wie, że znajduje się tu Muzeum Figur Woskowych.  Jego siedzibą jest Dom Kultury przy promenadzie Bohaterów Warszawskich. Spacerując brzegiem morza, nietrudno tam trafić. 

W muzeum zgromadzono ok. 40 figur woskowych postaci historycznych, rzeczywistych i filmowych.  Między innymi można tu zobaczyć papieża Jana Pawła II i Alberta Einsteina.  Przy stole siedzi woskowy Stalin w towarzystwie Roosevelta i Churchilla, wszyscy jakby żywcem przeniesieni z konferencji w Teheranie.

Niesamowite wrażenie robią postaci  Osamy Bin Ladena i Hitlera.
Dużo emocji i dreszczyku wzbudzają woskowe postaci ludzi urodzonych z poważnymi wadami anatomicznymi. Jest tu m. in. figura  mężczyzny, który żył z dwiema głowami, jest kobieta ze świńskim ryjkiem zamiast nosa czy  pokerzysta z czworgiem oczu.

Trochę to makabryczny widok, więc szybko trzeba się udać do sympatycznego Shreka oraz Frodo Bagginsa z „Władcy pierścieni”, gdzie warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.